UA-193604349-1

ÜRÜN İADE İŞLEMLERİ

Bildirimi lütfen 0538 341 39 00 Müşteri Hizmetleri arayarak veya yazinayakkabilari@hotmail.com adresine mail göndererek gerçekleştirebilirsiniz.
Cayma hakkınızı ürünlerin size teslim edilme tarihinden 7(yedi) takvim günü içinde kullanabilirsiniz.
Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI 'ya teslim edilen satın alınan ürünün orijinal faturasının arka yüzünde yer alan iade/değişim formunun doldurulması gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmezse 4077 sayılı ''Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'' gereğince iade/değişim kabul edilemez. Ayrıca, iade edilmesi gereken ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak firmamıza YURTİÇİ KARGO aracılığı ile teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Tek kullanımlık ürünler ile hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Tüzel kişilik adına verilen siparişlerin iade ve değişim durumlarında iade fatura düzenlenmesi gerekmektedir. İade faturası tarafımıza iletilmeyen değişim ve iade talepleri mali nedenlerle gerçekleştirilemeyecektir.

Ürün iadelerinizi ürünlerin orijinal faturasının olmaması, YURTİÇİ KARGO  dışında başka bir kargo firması ile gönderilmesi, ürün kutusunun bantlanması, ürünün kullanılması ve zarar görmesi durumunda ürünün yeniden satışa sunulması engelleneceğinden iadeniz kabul EDİLMEYECEKTİR. Kabul edilmeyen ürünlerin kargo masrafları KDV dahil GÖNDERİCİYE aittir.

Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden 7(yedi) takvim günü içerisinde bildirip bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatılmaktadır. Ürünün firma tarafından inceleme süresi 30(otuz) iş günüdür. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli kargo ücreti için ödediğiniz ücretler düşürülerek kredi kartınıza iade edilmektedir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte "Alıcı Ödemeli" olarak tarafınıza geri gönderilmektedir. 

ÜRÜN DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Değişim işlemleri için lütfen  0538 341 39 00  Müşteri Hizmetleri’ni arayarak stok kontrolü yaptırınız.

Ürün değişimlerinizi ürünün size teslim tarihinden 7(yedi) takvim günü içinde, ürünlerin orijinal faturası, orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak YURTİÇİ KARGO aracılığı ile firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Tarafımıza ulaşan kargolarınız neticesinde müşterilerimize bilgi verilme olmaksızın, talep ettiğiniz değişim ürününüzün çıkışı stok mevcudiyetine göre 14 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Her türlü iade/değişim işlemlerinizde geri gönderimlerinizin yanlış adrese ve/veya farklı kargo firması ile gönderimini engellemek adına, ürününüz ile birlikte gönderilen faturanın sağ üst köşesinde yer alan adresimize SADECE YURTİÇİ KARGO ile YAZIN AYAKKABILARI  Eğitim Mah. Ziya Gökalp Sk. No:75/B Balçova/İZMİR adına ücretsiz gönderebilirsiniz.

Fatura sahibinin 2.kez değişim/iade gönderimleri müşteriye aittir. Firmamıza 2.kez gönderimlerinde kargo ücreti müşteri tarafından ödenmedikçe gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.